Haziran 2021 itibariyle çok hızlı bir aşı seferberliği başladı. Nüfusun belirli yüzdesi aşı olunca, Avrupa ve Amerika'da olduğu gibi "maske zorunlu değil" denilecek. İyice normalleşilecek.

Tabi ki hükümet yine kafasına göre insanları kısıtlamazsa. Böyle bir açılma durumunda, korku ikliminin yumuşaması durumunda Mehmet Bey de yastıklarını gözyaşları ile ıslatarak uyuyacak herhalde.

Sürekli ortaçağ vebası anlatır gibi nasıl çıkacak televizyonlara? "aşı oldunuz ama normale dönmeyin, maskeleri çıkarmayın" diye açıklama yapar belki de. Sonsuza kadar maskeyle takılacağız değil mi?
1 gün önce
Sürekli erken seçim ortamı oluşturulmaya çalışılıyor. AKP hükümetinin çoğu süreci yönetemediği ortada.

Ama meclis'ten erken seçim kararı alınırsa Recep Tayyip Erdoğan tekrar başkan adayı olabiliyor. 2023'de yapılırsa seçim, normal zamanında yapılırsa, aday olamıyor.

Bu durumda erken seçim kimin işine gelir?
1 gün önce
Web uygulaması Getir'in web uygulamasına göre responsive, hızlı. Fakat girince bir sürü sağdan soldan yardımcı metin çıkıyor. Yok "Banabi burada" yok "buraya tıkla na buraya".

Cookie yok, bu cihazdan ilk defa giriyorum. Ama bak bakalım hesabım kaç yıllık, Banabi'de kaç tane siparişim var. Pipisinin yerini bilmeyen 1.5 yaşında bebek muamelesine gerek yok.
1 gün önce
Mobil uygulamasına her girişte ekranı kaplayan banner'lar gösteriyor. Kola al, cips al bilmemne.

Benim akışımı neden kesiyorsun belki iPhone 25 alacağım 20bin TL vererek. 2 liralık kola için ekranı kaplamana gerek var mı?

Amazon'dan biraz örnek almaları lazım, her konuda. Amazon'un da genel olarak tasarımı iğrenç ama ağzımıza banner sokmuyor.
1 gün önce
Lokantalardan daha az komisyon alıyor diye, destek amaçlı kullanmak istiyorum. Ama web sitelerinde kullanıcı adı şifre ile giriş yok. İlla telefona gelen SMS ile giriş yapacaksınız.

Telefondan gelen SMS'e ihtiyaç duymadan giriş yapıp, tamamen bilgisayardan işlem yapabilmeliyim.
1 hafta önce
Ruşen Çakır ile yaptığı en son yayında, Sedat Peker'in iddialarının faydası olabilmesi için muhaliflerin sokağa çıkmasını önerdi. Hiddetle ve kararlılıkla söyledi.

Ahmet Bey maalesef geçti o devirler. Sokağa çıkacaklar artık halkın genelinin gözünde "anarşik" olmak istemiyor, şiddet görmek ve haklıyken haksız olmak istemiyor. Burası Avrupa değil, sokağa çıkmak meşru bir hak olsun.

Artık olan olsun biten bitsin, muhalif kesimin umrunda değil. Hükümet destekçisi kitle insin çok şikayeti varsa. Kimse kimse için ölmez/yaralanmaz artık, bitti o duygular.
1 hafta önce
Başkanlığı kaybettikten sonra dünya gündeminden yok olup gitti de kurtulduk cahilliğinden.
2 hafta önce
Cumhurbaşkanı'nı şu ana kadar hep korudu. Saygımı bozmayacağım dedi. Ama 9. videoda onunla helalleşecekmiş. Zor bir ikilem.
2 hafta önce
Kumandası başta çok büyük ve hantal geliyor. Hele çubukların birinin altta birinin üstte olması da garip. Ama alışınca PS4'ün kumandası oyuncak gibi kalıyor.
3 hafta önce
Türkiye'nin belki de en ilginç iç işleri bakanı. Sert ve bazen kaba siyasi dili nedeniyle eleştiriliyordu.

Şimdi de Sedat Peker'in tüm oklarını üzerine çekmiş. Yaptığı canlı yayınlarda ise kendini savunmak konusunda aşırı başarısız. Peker her zaman bir adım önde gidiyor.
3 hafta önce
Yetişkinler için Kukla gösterisi. Youtube'da infial uyandırdı, izleyen herkes aşırı memnun.

Çocuk programını alkolik, orta anadolulu bir dayı sunsaydı ne olurdu konsepti üzerinden ilerleyen bölümler harika. Baba ve Oğluşu gibi diğer serileri de olsa da asıl başarıyı bu dayı'dan sağlıyorlar.

Geleceği çok parlak bir kanal olacak gibi.
3 hafta önce
Geçen haftalarda Çin hükümetinin de aldığı kararlar ile çok fazla değer kaybettiler.

Maalesef çoğu insan birikimlerini kaybetti. Türkiye gibi sıkışmış ekonomilerde insanlar burayı bir çıkış noktası, bir nevi piyango gibi görmüştü. Gerçeklerle yüzleşmiş oldular.
3 hafta önce
Bu pandemi sürecinde yepyeni harika bir ofis yapmışlar. Belki de pandemi öncesi başlamıştır çalışmaları.

İş ilanlarına bakıldığında, yazılım ekipleri için olanların hepsi uzaktan çalışma ifadesi içeriyor. Diğer departmanlarda ofisten çalışma görülüyor.

Bu remote çalışmayı her zaman en çok yazılımcılar istemiştir zaten.
3 hafta önce
Hükümete vurdukça muhaliflerin sempatisini kazanmaya başladı. Bu da normal görülebilir muhalif seçmen açısından.
3 hafta önce
Sonsuzluk kadar uzun bir süre sonra Android sürümü de yayınlandı. Hala davetiye ile giriliyor.

Ama "hype" azaldı bile. Üstelik Twitter, "Spaces" adındaki özellik ile gereken cevabı da vermiş oldu.

"Birlikte uyuyoruz" gibi saçma odalarla dolu olmaya başladı, Android kitlesi de hevesini alınca Clubhouse iyice yok olabilir.
3 hafta önce